Gabinet

GALERIA ZDJĘĆ GABINETU

ŁUCJA LEGUN-URBAN

Kosmetolog

Kosmetolog, kosmetyczka, specjalistka masażu Shiatsu, kobiet w ciąży i po porodzie, aromaterapii i bioenergoterapii autorka książki z zakresu masażu. Absolwentka kierunku Kosmetologia Studium Kosmetycznego Wydziału Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (1998), oraz kierunku Włókiennictwo Politechniki Łódzkiej, Filia w Bielsku-Białej (1998).

Specjalizuje się w masażu Shiatsu, akupresurze twarzy, masażu stóp, aromaterapii, masażu kobiety w ciąży i po porodzie, aromaterapii i bioenergoterapii.

Autorka artykułów w czasopismach regionalnych: Poradnik dla pacjenta Almanach, Babskie Bielsko i Nad Sołą i Koszarawą. Autorka książki pt. Masaż uzdrawiający dotyk. Techniki na młodość, witalność i zdrowie wydanej przez Vital Białystok (2015).

USŁUGI

Wypełniacze Poziom I (1 dzień)

 • Cena szkolenia w wybranym module: 700 zł (wkład własny)
 • Czas trwania szkolenia: 18h

Kwas hialuronowy usieciowany – jest to chemicznie zmodyfikowana cząsteczka kwasu hialuronowego, za pomocą wiązań estrowych według najnowszej technologii NASHA. Dzięki temu jest bardziej stabilny i wolniej ulega rozkładowi, co pozwala mu dłużej pozostać w miejscu podania. Może on pozostać w skórze nawet do roku czasu (6-18 miesięcy). Dlatego też usieciowany kwas hialuronowy lepiej sprawdza się w roli wypełniacza. Podczas szkolenia nauczysz się wypełniać, powiększać i modelować:

 • bruzdy nosowo wargowe
 • usta (kontur, wypełnienie czerwieni wargowej, łuk kupidyna, odbudowa rynienki)
 • liniowe marionetki

Wypełniacze Poziom II (1 dzień)

 • Cena szkolenia w wybranym module: 600 zł (wkład własny)
 • Czas trwania szkolenia: 10h

Wolumetria twarzy, czyli modelowanie konturów twarzy ma za zadanie skorygować lub przywrócić właściwy kształt twarzy. Zabieg wolumetrii twarzy polega na wprowadzeniu wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego, który zwiększa objętość tkanek miękkich w miejscach, gdzie
najbardziej widoczny jest ubytek tkanki tłuszczowej. – Iniekcja odbywa się w znieczuleniu miejscowym za pomocą igły. Preparat wypełnia zapadniętą objętość policzków, okolic żuchwy czy podbródka, pozwala uwydatnić kształt twarzy i skorygować jej profil. W efekcie uzyskujemy jednolity, a przede wszystkim naturalny rezultat.

Nici PDO (1 dzień)

 • Cena szkolenia w wybranym module: 400 zł (wkład własny)
 • Czas trwania szkolenia: 9h

PDO (polidioksanon) jest silnym syntetycznym włóknem, składającym się z jednego lub dwóch skręconych stałych włókien, które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance. Nić PDO stymuluje produkcję nowego kolagenu, wpływa na napięcie, sprężystość i elastyczność skóry, powodując łączenie naturalnego kwasu hialuronowego.

Dzięki takiemu mechanizmowi działania, skóra w którą wprowadzimy nici PDO, staje się jędrniejsza, elastyczna i lepiej nawilżona. Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego. Dzięki niciom PDO możemy również ograniczyć siłę mięśni mimicznych twarzy i uzyskać efekty estetyczne zbliżone do podania toksyny botulinowej – relaksacja mięśni i wygładzenie rysów twarzy. Efekt estetyczny jest bardziej naturalny, niż po podaniu toksyny botulinowej, ponieważ nie unieruchamiamy mięśni mimicznych, a wpływamy jedynie na osłabienie ich działania. Podczas szkolenia nauczysz się stosować:

 • proste
 • skrętne
 • tornada

Osocze bogato płytkowe + autologiczna fibryna (1 dzień)

 • Cena szkolenia w wybranym module: 530 zł (wkład własny)

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego stosuje się w celu naturalnego odmłodzenia i regeneracji skóry. Osocze bogatopłytkowe zawiera liczne czynniki wzrostu, które stymulują powstawanie nowego kolagenu i naczyń krwionośnych, a także przyśpieszają powstawanie nowych komórek naskórka. W efekcie skóra się regeneruje, następuje poprawa jej elastyczności, gęstości i napięcia, natomiast fałdy i zmarszczki ulegają wygładzeniu.

Skóra staje się lepiej ukrwiona i nawilżona, wyraźnie młodsza, a twarz nabiera blasku. Zabieg polega na pobraniu krwi własnej pacjenta poprzez specjalny zestaw do pobierania krwi bezpośrednio do specjalnych probówek, następnie probówki z zawartością krwi umieszcza się w specjalnej do tego celu wirówce laboratoryjnej i wiruje z odpowiednią prędkością i czasie. Płytki krwi zostają oddzielone od pozostałych składników, a następnie zagęszczone i zawieszone w osoczu krwi. Koncentrat bogatopłytkowy wraz z osoczem odciągany jest do strzykawki. Odpowiednio przygotowany preparat osocza bogatopłytkowego wstrzykuje się do skóry w wybrane miejsca z zastosowaniem techniki mezoterapii igłowej lub liniowo, wzdłuż zmarszczek i fałdów skóry, używając kremu znieczulającego dla pełnego komfortu pacjenta. Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest uznawany za jeden z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej z uwagi na 100% biokompatybilność i immunologiczną neutralność, dzięki czemu nie niesie za sobą ryzyka reakcji uczuleniowych, wysoka zaś skuteczność w osiągnięciu zamierzonego efektu, związana jest z wysoką zawartością w osoczu bogatopłytkowym substancji odpowiedzialnych za stymulację procesów naprawczych w skórze.

Oddzielnym zabiegiem dopełniającym do osoczabogatolytkowego z użyciem własnej krwi pacjenta jest Autologiczna fibryna (AF-Autologous Fibrin), którą pozyskujemy z krwi pacjenta pobranej do odpowiedniej probówki, a następnie umieszczając ją w wirówce laboratoryjnej i wirując z odpowiednią prędkością i czasie. Do uzyskanego w ten sposób osocza bogatopłytkowego, dodaje się odpowiedni czynnik, który pozwala na utworzenie autologicznej fibryny, którą podajemy za pomocą strzykawki i igły bezpośrednio do skóry w wybrane miejsca.

CENNIK
KONTAKT

Kontakt

Jesteś zainteresowana/y wizytą w gabinecie?
Masz pytania, wątpliwości? Skontaktuj się z nami!

Trementi IKS

ul. Wolności 40/33
41-500 Chorzów

Gabinet

+48 000 000 000
gabinet@trementi.pl