Kosmetyka estetyczna

Kompendium kosmetyki estetycznej 

Cena regularna: 9300 zł

 • Koszt szkolenia dla przedsiębiorcy z maksymalnym dofinansowaniem: 1860 zł (przy wybraniu wszystkich modułów – wkład własny*)
 • Czas trwania szkolenia: 37h ( 4 dni)

Cel kursu:
Celem kursu jest praktyczna nauka wykonywania zabiegów: wypełniacze, wolumetria, nici PDO, wampirzy lifting, autologiczna fibryna

* Szkolenia są skierowane do kosmetyczek i kosmetologów

Kurs jest skierowany do właścicieli salonów kosmetycznych, jak i pracowników salonów kosmetycznych, którzy posiadają doświadczenie w mezoterapii i czynnie ją wykonują lub posiadają studia wyższe kierunkowe (licencjat lub magister kosmetologii, medycyny)
Kompendium Kosmetyki Estetycznej mogą Państwo nabyć w całości w cenie 1860 zł * przy przystąpieniu do projektu ze wsparciem unijnym. Wedle potrzeb mogą również Państwo wybrać poszczególne zagadnienia, których cena wkładu własnego widoczna jest poniżej.

Jeśli zdecydujesz się szkolić z nami, to zajmiemy się całą obsługą formalną
wniosków o dofinansowanie Twoich szkoleń.

Wypełniacze Poziom I (1 dzień)

Cena regularna: 3500zł

 • Koszt szkolenia dla przedsiębiorcy z maksymalnym dofinansowaniem: 700 zł (wkład własny*)
 • Czas trwania szkolenia: 10h

Kwas hialuronowy usieciowany – jest to chemicznie zmodyfikowana cząsteczka kwasu hialuronowego, za pomocą wiązań estrowych według najnowszej technologii NASHA. Dzięki temu jest bardziej stabilny i wolniej ulega rozkładowi, co pozwala mu dłużej pozostać w miejscu podania. Może on pozostać w skórze nawet do roku czasu (6-18 miesięcy). Dlatego też usieciowany kwas hialuronowy lepiej sprawdza się w roli wypełniacza. Podczas szkolenia nauczysz się wypełniać, powiększać i modelować:

 • bruzdy nosowo wargowe
 • usta (kontur, wypełnienie czerwieni wargowej, łuk kupidyna, odbudowa rynienki)
 • liniowe marionetki

Wypełniacze Poziom II (1 dzień)

Cena regularna: 3000zł

 • Koszt szkolenia dla przedsiębiorcy z maksymalnym dofinansowaniem: 600 zł (wkład własny*)
 • Czas trwania szkolenia: 10h

Wolumetria twarzy, czyli modelowanie konturów twarzy ma za zadanie skorygować lub przywrócić właściwy kształt twarzy. Zabieg wolumetrii twarzy polega na wprowadzeniu wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego, który zwiększa objętość tkanek miękkich w miejscach, gdzie
najbardziej widoczny jest ubytek tkanki tłuszczowej. – Iniekcja odbywa się w znieczuleniu miejscowym za pomocą igły. Preparat wypełnia zapadniętą objętość policzków, okolic żuchwy czy podbródka, pozwala uwydatnić kształt twarzy i skorygować jej profil. W efekcie uzyskujemy jednolity, a przede wszystkim naturalny rezultat.

Nici PDO (1 dzień)

Cena regularna: 2000 zł

 • Koszt szkolenia dla przedsiębiorcy z maksymalnym dofinansowaniem: 400 zł (wkład własny*)
 • Czas trwania szkolenia: 10h

PDO (polidioksanon) jest silnym syntetycznym włóknem, składającym się z jednego lub dwóch skręconych stałych włókien, które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance. Nić PDO stymuluje produkcję nowego kolagenu, wpływa na napięcie, sprężystość i elastyczność skóry, powodując łączenie naturalnego kwasu hialuronowego.

Dzięki takiemu mechanizmowi działania, skóra w którą wprowadzimy nici PDO, staje się jędrniejsza, elastyczna i lepiej nawilżona. Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego. Dzięki niciom PDO możemy również ograniczyć siłę mięśni mimicznych twarzy i uzyskać efekty estetyczne zbliżone do podania toksyny botulinowej – relaksacja mięśni i wygładzenie rysów twarzy. Efekt estetyczny jest bardziej naturalny, niż po podaniu toksyny botulinowej, ponieważ nie unieruchamiamy mięśni mimicznych, a wpływamy jedynie na osłabienie ich działania. Podczas szkolenia nauczysz się stosować:

 • proste
 • skrętne
 • tornada

Osocze bogato płytkowe + autologiczna fibryna (1 dzień)

Cena regularna: 2650 zł

 • Koszt szkolenia dla przedsiębiorcy z maksymalnym dofinansowaniem: 530 zł (wkład własny*)
 • Czas trwania szkolenia: 7h

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego stosuje się w celu naturalnego odmłodzenia i regeneracji skóry. Osocze bogatopłytkowe zawiera liczne czynniki wzrostu, które stymulują powstawanie nowego kolagenu i naczyń krwionośnych, a także przyśpieszają powstawanie nowych komórek naskórka. W efekcie skóra się regeneruje, następuje poprawa jej elastyczności, gęstości i napięcia, natomiast fałdy i zmarszczki ulegają wygładzeniu.

Skóra staje się lepiej ukrwiona i nawilżona, wyraźnie młodsza, a twarz nabiera blasku. Zabieg polega na pobraniu krwi własnej pacjenta poprzez specjalny zestaw do pobierania krwi bezpośrednio do specjalnych probówek, następnie probówki z zawartością krwi umieszcza się w specjalnej do tego celu wirówce laboratoryjnej i wiruje z odpowiednią prędkością i czasie. Płytki krwi zostają oddzielone od pozostałych składników, a następnie zagęszczone i zawieszone w osoczu krwi. Koncentrat bogatopłytkowy wraz z osoczem odciągany jest do strzykawki. Odpowiednio przygotowany preparat osocza bogatopłytkowego wstrzykuje się do skóry w wybrane miejsca z zastosowaniem techniki mezoterapii igłowej lub liniowo, wzdłuż zmarszczek i fałdów skóry, używając kremu znieczulającego dla pełnego komfortu pacjenta. Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest uznawany za jeden z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej z uwagi na 100% biokompatybilność i immunologiczną neutralność, dzięki czemu nie niesie za sobą ryzyka reakcji uczuleniowych, wysoka zaś skuteczność w osiągnięciu zamierzonego efektu, związana jest z wysoką zawartością w osoczu bogatopłytkowym substancji odpowiedzialnych za stymulację procesów naprawczych w skórze.

Oddzielnym zabiegiem dopełniającym do osoczabogatolytkowego z użyciem własnej krwi pacjenta jest Autologiczna fibryna (AF-Autologous Fibrin), którą pozyskujemy z krwi pacjenta pobranej do odpowiedniej probówki, a następnie umieszczając ją w wirówce laboratoryjnej i wirując z odpowiednią prędkością i czasie. Do uzyskanego w ten sposób osocza bogatopłytkowego, dodaje się odpowiedni czynnik, który pozwala na utworzenie autologicznej fibryny, którą podajemy za pomocą strzykawki i igły bezpośrednio do skóry w wybrane miejsca.

*kwota wkładu własnego określana jest indywidualnie w zależności od wielkości gabinetu na którą wpływa poziom zatrudnienia oraz obroty ze sprzedaży w ostatnich 3 latach.